ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה נועדה להבטיח למבוטח כיסוי ותשלום חודשי במקרה והמבוטח חלה או עבר תאונה ואיבד את היכולת לעבוד.

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה יכולה להיות פוליסה כחלק מביטוח מנהלים או כפוליסה פרטית .

בחברות הביטוח קיים מגוון רחב של פוליסות מסוג אבדן כושר עבודה ועם הקפדה על פרטים מסוימים ניתן לקבל פוליסה טובה אשר תשרת נאמנה את המבוטח, אך לעומת זאת במידה ולא תהיה הקפדה על הפרטים יכול להיות מצב בוא שילמנו את מיטב כספנו על קרן הצבי.

באלפי ביטוח ופיננסים אנו לוקחים לתשומת ליבנו כל לקוח באופן אישי ומתאימים לו את הפוליסה באופן שיענה על כל הפרמטרים סוג הפוליסה, העיסוק, תאריך תחילת הפיצוי, המחיר עוד פרמטרים הנלקחים בחשבון בעת פגישה עם הלקוח.

מה חשוב לדעת?

ישנם פרמטרים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת ביטוח אובדן כושר העבודה, פה נמנה כמה מפרמטרים החשובים שבהם,

אך חשוב לדעת, כי רק בבדיקה מעמיקה ניתן להתאים את הפוליסה הטובה ביותר עבורך.

 

גובה הפיצוי

על פי הוראות המפקח על הביטוח לא ניתן יהיה לקבל יותר מ 75% מהשכר הממוצע במהלך 12 החודשים האחרונים אשר קדמו לקרות מקרה הביטוח לכן במקרה והמבוטח הוא שכיר המצב הוא פשוט וניתן לחשב את הפיצוי באופן פשוט במידה וההפרשה היא לפי השכר המלא נקבל 75 % מהממוצע של השכר במהלך השנה האחרונה,

במקרים אחרים בהם השכר המבוטח נמוך משכר המלא נקבל 75% מהשכר המבוטח פה נציין כי גם כאן כדאי לבדוק את ההפרשות של המעסיק והאם הוא מפריש כחוק!.

במקרה של עצמאי כאן יש צורך להיות במעקב כי העצמאי לא באמת יודע מה יהיה השכר הממוצע שלו בעת רכישת הפוליסה הוא מסתמך על נתוני העבר ומעריך מה יהיה השכר השנתי שלו

יכול לקרות מצב בוא העצמאי רכש פוליסת ביטוח עם שכר גבוה מהממוצע השנתי שלו וחברת הביטוח תשלם לפי הממוצע השנתי שלו, במקרה אחר השכר הממוצע של אותו עצמאי עלה באופן דרסטי באותה השנה וכך גם רצת החיים של משפחתו פה חברת הביטוח תשלם לפי 75% מהשכר המבוטח לכן לעצמאי יש צורך מתמיד להיות בקשר עם סוכן הביטוח שלו ולהתאים את השכר המבוטח באופן יזום בהתאם לשינויי השכר שלו.

 

תחילת הפיצוי

רוב הפוליסות כיום משלמות פיצוי לאחר שלושה חודשי המתנה בחברות ביטוח מסוימות יש פוליסות טובות יותר אשר יתנו פיצוי לאחר חודש המתנה.

לפוליסות שמשלומות תשלום לאחר שלושה חודשי המתנה ניתן להוסיף בתשלום סעיף הנקרא פרנצ'יזה, סעיף זה נותן פיצוי כפול לאחר שלושת חודשי ההמתנה בחודש הרביעי והחמישי.

כמו כן קיים גם ביטוח תאונות אישיות אישר נותן פיצוי במקרה של תאונה, גם פה בחברות ביטוח מסוימות יש פוליסות טובות יותר אשר נותנות פיצוי שבועי החל מהשבוע הראשון.

 

אחוז אובדן כושר העבודה

בפוליסות מסוימות במידה ואיבוד היכולת לעבוד ולהשתכר יהיה נמוך מ 75% לא נקבל פיצוי!  לכן יש צורך לשים לב אם בפוליסה קיימת או בפוליסה חדשה האם נרכש סעיף הרחבה?

סעיף הרחבה איננו מייקר בהרבה את הפוליסה אך משנה משמעותית את הכיסוי .

 

קיזוז עם ביטוח לאומי

ברוב הפוליסות יש קיזוז עם ביטוח לאומי המשמעות היא שבמידה ויהיה פיצוי מביטוח לאומי יקוזז ההפרש עד 75% מהפיצוי עם חברת הביטוח

ישנם פוליסות אשר נותנות פיצוי ללא קיזוז עם ביטוח לאומי .

 

פרמיה קבועה

ישנם מקרים בהם מומלץ לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה עם פרמיה קבועה, ביטוח מסוג זה הוא בדרך כלל יקר בתחילת חיי הפוליסה אך עלות הביטוח הכוללת במהלך השנים זולה בהרבה

בנוסף ישנם מקרים בהם המבוטח לא רכש ביטוח עם פרמיה קבועה ובהגיעו לגיל מבוגר, בהתאם לתקנות המס לא יוכל לרכוש פיצוי בגובה השכר ולקבל החזר מס מלא לכן מומלץ לעשות בדיקה בגיל צעיר ככול האפשר ולבדוק את האפשרות לפרמיה קבועה כמובן שיש צורך לבדוק כל מקרה לגופו.

במקרה של שכיר עם חוזה העסקה בו מצוין ביטוח אבדן כושר עבודה 2.5 % על חשבון המעסיק מומלץ ביותר לשנות את הביטוח לביטוח עם פרמיה קבועה כי ההוזלה של המחיר בטווח הארוך תהיה על חשבון המעסיק בטווח הקצר.

לעצמאים עד גיל מסוים גם כן כדאי לבדוק את האפשרות לביטוח בפרמיה קבועה בכדי להקטין הוצאות עתידיות ולהבטיח את היכולת לעמוד בעליות הביטוח בגיל מתקדם ולהיות בכיסוי מלא.

 

ישנם לא מעט פרמטרים אשר צריך לקחת בחשבון בעת רכישת פוליסת אבדן כושר עבודה אנו באלפי ביטוח ופיננסים לוקחים כל לקוח באופן אישי ומתאימים לו את הפוליסה הטובה ביותר עבורו בהתאם לצרכיו דרישותיו.

 

 

 

 

צור קשר! לפגישה ללא התחייבות.

לוגו-275-אפור-תלת1Alafi Refaelרפאל אלפי

נייד: 050-8956505

טלפון: 0775255847

פקס: 072-2612263

כתובת למשלוח דואר : אליעזר קשאני 25/1

ניתן גם להשאיר פרטים ואנו נצור עמכם קשר בהקדם

    שם (*)

    דואר אלקטרוני (*)

    טלפון(*)

    נושא

    תוכן ההודעה